P. Širvio g. 1, LT-42155 Rokiškis

Naujienos

Gražiausi žodžiai – Lietuvai

Kovo 7 d. Rokiškio pagrindinėje mokykloje vyko Rokiškio rajono mokinių,  jaunuolių, turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių, garsinio skaitymo konkursas „Gražiausi žodžiai – Lietuvai“. Jame dalyvavo mokiniai iš dvylikos rajono mokyklų bei įstaigų, kūrinius skaitė virš 40 dalyvių. Vyriausiąją grupę atstovavo jaunuoliai, lankantys Rokiškio SPC bei dalyvaujantys socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo programoje. Mokiniai varžėsi penkiose  grupėse atsižvelgiant į amžių ir gebėjimus. Skaitė pasirinktus lietuvių autorių kūrinius, stengėsi perteikti kūrinio nuotaiką. Žavėjo dalyvių nuoširdumas, noras dalyvauti konkurse. Dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Užgavėnių tradicijos dabar

Kovo 5 d. 5-8 klasių mokiniai šventė Užgavėnes. Šiai šventei gaminosi kaukes, kepė blynus. Po trijų pamokų vyko į Rokiškio socialinės paramos centrą, kur kartu su Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo dienos centro jaunuoliais bei Neįgaliųjų draugijos nariais „vijo žiemą iš kiemo“, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, degino Morę. Prie bendro stalo vaišinosi Užgavėnių valgiais, klausėsi suaugusiųjų pasakojimo apie senąsias Užgavėnių tradicijas, dainavo Užgavėnių dainas. Atsisveikinę su vaišingaisiais šeimininkais vyko į Rokiškio krašto muziejaus arbatinę, dalyvavo žaidime apie Užgavėnių tradicijas, vaišinosi įvairių rūšių arbata. Grįžę į mokyklą pagal Užgavėnių tradicijas dar kartą susėdo prie bendro stalo, valgė blynus, dalinosi įspūdžiais.

,,Kiškio monai“

Vasario 26 d. 5,7 specialiosios klasės mokiniai dalyvavo Rokiškio krašto muziejuje Rajono mokinių ir technologijų bei dailės mokytojų kurybinėse dirbtuvėse ,,Kiškio monai“.

Renginio metu veikė edukacinės programos – ,,kūrybiniai kiemeliai“, kuriuose dalyviai galėjo mokyti, mokytis, kurti, improvizuoti, pasijusti kūrėjais – menininkais ir pasigaminti pristatomą gaminį.

Dalyvavome: ,,RO`kiškis“ – gaminome monotopijos technika atliekamą miniatūrą.

,,Išskirtinis pieštukas“ – Lukas susipažino su smulkiojo drožinėjimo metodu.

,,Atvirukas“ – pasigaminome išskirtinius atvirukus, kurie papuošti ,,Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ logotipu.

,,Zuikis Puikis“- pasigaminome išskirtinius raktų pakabukus, kurie simbolizuoja miesto simbolį – kiškį.

,,Kraitelė kiškiui“ – Alina ir Andrėja pasigamino tekstilinius dovanų maišelius.

,,Gražiausi žodžiai – Lietuvai“

Vasario 15 d. visa mokyklos bendruomenė minėjo Valstybės atkūrimo dieną. Nuskambėjus tautinei giesmei, mokytoja pasveikino visus su Lietuvos gimtadieniu – Valstybės atkūrimo 101-mis metinėmis, priminė šios dienos reikšmę ir pakvietė mokinius savo darbais prisidėti prie šios dienos paminėjimo. Vieni mokiniai dalyvavo  garsinio skaitymo konkurse, kiti – dailyraščio bei spalvinimo konkursuose. Visiems konkursų dalyviams buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą, o  prizininkai džiaugėsi  diplomais ir dovanėlėmis .

Varžybos

Vasario 13d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos SO grindų ritulio asmeninių testų čempionate, kuris vyko Kėdainių specialiojoje mokykloje. Čempionate dalyvavo 8 komandos. Mūsų mokyklai atstovavo: Dainius K., Deividas Š., Alina J., Lukas J., Laurynas T., Andrėja Š., Roberta N. ir Šarūnas B. Merginų tarpe Alina ir Andrėja iškovojo prizines vietas. Pagal pajėgumą grupėse Andrėja iškovojo III-ąją vietą, Alina – II-ąją vietą. Vaikinų grupėse pagal pajėgumą Šarūnas užėmė I –ąją vietą, Lukas – III-ąją vietą, Dainius – II-ąją vietą. Sveikiname prizininkus.

,,Vabalo Džojaus nuotykiai“

Sausio 16 d. mūsų mokykloje lankėsi Drakoniuko teatro trupė. Jie mums parodė spektaklį ,,Vabalo Džojaus nuotykiai“. Mokiniai, ne tik džiaugėsi nuotaikingais vabalų nuotykiais, bet ir patys sportavo su sportiškuoju slieku, dainavo su boruže Taške ir vabalu Džojumi.

Kalėdinis karnavalas

Gruodžio 21 dieną mokykloje vyko kalėdinis karnavalas- informacinė laida „Panorama“. Šventinėje „Panoramos“ laidoje pagrindiniu svečiu tapo Kalėdų senelis. Į laidą atvyko Išsipildymo akcijos dalyviai, 5, 7 specialiosios klasės mokiniai, Sveikinimų koncertas, scenoje šėlo Žygis su kompanija, buvo ir Šventinis kriminalas bei Orų prognozė 2019 m. Pabaigoje mokinių laukė Kalėdų senelio dovanėlės.

Tikybos pamoka kitaip

Gruodžio 19 d. visi mokyklos mokiniai su mokytojais ir mokytojų padėjėjomis lankėsi Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, kur buvo aukojamos mišios už mūsų mokyklos bendruomenę. Mišiose giedojo tikybos mokytoja Asta Davonienė. Rokiškio parapijos klebonas, dekanas Eimantas Novikas mokiniams paaiškino Kūčių ir šv.Kalėdų prasmę ir palinkėjo visiems gražių švenčių.

,,Puošiu Kalėdas“ ir ,,Šventinių meduoliukų dekoravimas“

Gruodžio 18, 19 dienomis  5,7 specialiosios klasės mokiniai lankėsi Rokiškio krašto muziejuje, kur dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Puošiu Kalėdas“ ir ,,Šventinių meduoliukų dekoravimas“.

Pirmo užsiėmimo metu mokiniai išgirdo Kalėdų medelio istoriją, sužinojokaip puošdavo eglutes anksčiau,  pasigamino papuošalą eglutei.

Antro edukacinio užsiėmimo metu susipažino su meduolių kepimo tradicija. Sužino, kad jie  buvo kepami jau viduramžiais. Lietuvoje šie skanėstai buvo kepami ne tik Kalėdoms, bet ir bažnytinėms šventėms, atlaidų metu pardavinėjami turguose. Iš meduolių mokiniai kūrė žavius sniego senius ir juos ragavo, užsigeriant karštu šokoladu.

Mokiniai susitiko su Kalėdų Seneliu, aplankė ,,Eglučių parodą“.

,,Spalvos“

IV respublikinis menų festivalis ,,Spalvos“

    Į Rokiškio kultūros namus didžiulį mokinių ir mokytojų būrį sukvietė mūsų mokyklos organizuojamas IV respublikinis menų festivalis ,,Spalvos“.

 Parodyti savo meninių gebėjimų atvyko 115 mokinių ir 32 mokytojai iš Kauno specialiosios mokyklos, Molėtų rajono Kijėlių specialiojo ugdymo centro, Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyriaus ,,Sartukas“, Pasvalio  specialiosios mokyklos, Šeduvos gimnazijos, specialiojo ugdymo skyriaus, Utenos specialiosios mokyklos-daugiajunkcio centro, Zarasų ,,Lakštingalos“ mokyklos Magučių ugdymo skyriaus, Šiaulių ,,Ringuvos“ specialiosios mokyklos, Šiaulių logopedinės mokyklos .

   Festivalio dalyvius pasveikino Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis. Į renginį buvo pakviesta festivalio idėjos autorė Loreta Grochauskienė.

   Mokiniai šoko, vaidino, dainavo. Renginį vedė mergaitės iš palėpės-mokytojos Jolanta Viršulienė ir Danguolė Zilbergienė. Mūsų mokyklos 6,7 specialiosios klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Oksanos Antonovos, paruošė šokį ,,Sartakis“, pasirodė ir būrelio ,,Trepsiukai“ mokiniai, jiems vadovauja mokytoja Jolanta Viršulienė. Po koncerto mokiniai su mokytojomis Vaiva Dilbiene ir Jūrate Blažiene atliko bendrą kūrybinį darbelį, šoko diskotekoje. Mokytojai tuo metu aptarė renginį, dalinosi gerąja pedagogine darbo patirtimi.

   Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, atminimo dovanėlėmis ir rėmėjų įsteigtais prizais.

   Rokiškio pagrindinės mokyklos bendruomenėdėkoja Rokiškio kultūros centrui už suteiktas patalpas ir festivalio rėmėjams:UAB ,,Lašų duona“ ir AB ,,Rokiškio sūris“ .

,,Mažieji aktoriukai“

Spalio 17 d. teatro būrelis ,,Mažieji aktoriukai“, vadovaujami mokytojos Jolantos Viršulienės, dalyvavo V tarptautiniame neįgaliųjų muzikos festivalyje ,,Meno sūkurys“, kuris vyko Panevėžio specialiojo ugdymo centre. Mokiniai inscenizavo dvi daineles ,,Mėlyna spalva“ ir ,,Mano piešinys“. Festivalyje dalyvavo mokiniai iš Šiaulių, Kauno, Pasvalio, Vilniaus, Panevėžio, Rokiškio, Kelmės, Utenos, Ukmergės, Raseinių, Rygos specialiųjų mokyklų. Mokiniai dainavo, šoko ir grojo muzikiniais instrumentais. Festivalis mokiniams suteikė daug gerų emocijų. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir dovanos.

IŠVYKA Į ROKIŠKIO PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

Spalio 16 d., 1 – 4 spec. klasės mokiniai su mokytoja Jūrate Blažiene apsilankė Rokiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai pasakojo vaikams apie sunkų ir atsakingą savo darbą, paaiškino, kokiu telefonu reikia skambinti gaisro atveju, kaip reikia elgtis gaisro metu.
Taip pat priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai parodė darbo patalpas, ugniagesių specialią aprangą, mašinas, jų įrangą, kuri reikalinga gaisro metu ar gelbėjimo darbams atlikti. Vaikai džiaugėsi suteikta galimybe pasimatuoti ugniagesių drabužius, tačiau daugiausia dėmesio susilaukė gaisrinės mašinos, kurias vaikai galėjo apžiūrėti iš arti, įlipti į vidų.
Į mokyklą vaikai grįžo pilni įspūdžių, dar ilgai kalbėjo apie sunkų ugniagesių darbą, suprato, kokie atsargūs turi būti su ugnimi ne tik namuose, mokykloje, bet ir gamtoje.

Tarptautinė Mokytojų diena

Spalio5d. – Tarptautinė Mokytojų diena. Šią dieną mokykloje į veiklą įsitraukė tėvai, mokiniai, mokytojai.
Pirmą netradicinę pamoką mokiniams vedė tėveliai, jiems talkino mokytojų padėjėjos. Tuo metu mokytojai buvo pakviesti apžiūrėti mokinių piešinių parodėlės ,,Mano mokytojas“. Jie turėjo išsirinkti labiausiai patikusį piešinį. Tie piešiniai buvo įrėminti ir padovanoti mokytojams, o mokiniams už piešinius buvo įteiktos dovanėlės.

Konkursas

Informuoju, kad Rokiškio rajono savivaldybė skelbia konkursą Rokiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti. Konkurso paskelbimo data: 2018 m. spalio 4 d. Konkurso atrankos data: 2019 m. sausio 23 d.

Nuoroda į pagrindinį skelbimą – http://www.rokiskis.lt

,,Suvaldyk žirgą“

Rugsėjo 26d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados ,,Suvaldyk žirgą“ čempionate, kuris vyko Šeduvoje. Varžytis susirinko net 12 komandų iš visos Lietuvos. Mūsų komandai atstovavo Dainius Kirilesku, Alanas Povilauskas, Laurynas Trumpa ir Roberta Nišanovaitė. Dainius ir Alanas iškovojo trečiąją vietą. Roberta tapo šio čempionato nugalėtoja, ji iškovojo 1 vietą. Palaikyti mūsų komandos vyko 5,7 klasių mokiniai. Čempionato metu šeimininkai vaišino rudeninių daržovių sriuba.
Kūno kultūros mokytoja Oksana.

 

Mokslo metų pradžios šventė

Rugsėjo 3 dieną mokyklos bendruomenė šventė Mokslo ir žinių dieną. Šventė prasidėjo Lietuvos himno giedojimu ir vėliavos pakėlimu. Visus su Naujais mokslo metais pasveikino ir gerų dienų mokykloje palinkėjo socialinė pedagogė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Elinga Pitrėnaitė. Klasių vadovai savo mokiniams įteikė simbolines dovanėles ir pakvietė į klases. Pirmokus į pirmąją pamoką palydėjo vyresnieji mokiniai.

Mokslo metų užbaigimo šventė

Birželio 15 dieną su šiais mokslo metais atsisveikino ir vyresniųjų klasių mokiniai. Aštuntų, dešimtų bei socialinių įgūdžių klasės mokiniams socialinė pedagogė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, E. Pitrėnaitė įteikė mokslo baigimo pažymėjimus. Dešimtos specialiosios klasės mokiniai atsisveikindami su mokykla perskaitė savo palinkėjimus draugams, už geležinę kantrybę geležinėmis rožėmis apdovanojo mokytojas, mokytojų ir auklėtojų padėjėjas.
Gražios ir smagios visiems vasaros ! Lauksime sugrįžtant…

Biologijos pamoka kitoje edukacinėje erdvėje

Birželio 13 d. 7, 9-10 specialiosios klasės mokiniai biologijos pamokų kursą užbaigė dalyvaudami Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro biologijos mokytojos Jūratės Legaitės vedamoje pamokoje. Pasinaudodami žmogaus griaučių maketu kartojo griaučių sandarą, mokėsi dirbi su mikroskopu savarankiškai, stebėjo biologijos kurso objektus 3D projekcijoje.

,,Mes labai laukiam atostogų“

,,Mes labai laukiam atostogų“ – su tokiu šūkiu 5-6 spec. klasės mokiniai birželio 13 d. išvyko prie Velniakalnio tvenkinio. ,,Mes jau pradėjome atostogų ir pramogų vasarą“ – buvo ištarti vaikų žodžiai grįžtant į mokyklą.

,,Paukščių kaime“

Birželio 12 dieną 5-6 specialiosios klasės mokiniai lankėsi Cijonuose ir dalyvavo edukacinėje programoje ,,Paukščių kaime“.
Pamatėme daugiau paukščių, nei kada esame matę ir girdėję. Susipažinome su ,,Paukščių kaimo“ sparnuočiais. Vaišinomės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene. Čia išvydome savo Laimės paukštę, išmokome rašyti žąsies plunksna. Čia sukamas didžiulis Laimės paukštės lizdas.

Stovykla ,,Draugystės vasara 2018“

Birželio 4 – 6 d. mokykloje vyko stovykla ,,Draugystės vasara 2018“ pradinių klasių mokiniams. Vaikai sukūrė ir piešė stovyklos plakatą, šoko, žaidė, dainavo. Antrąją stovyklos dieną mokiniai su mokytoja Jūrate Blažiene vyko į Biržus, aplankė Biržų apžvalgos bokštą, Biržų pilį, gėrėjosi Biržų miesto fontanais. Stovyklos uždarymo dieną mokiniai svečiavosi vaikų bibliotekoje.

Labirintų parke

Birželio 6 d. 7,9-10 specialiosios klasės mokiniai kartu su Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro J komandos nariais pramogavo Anykščių rajono Labirintų parke. Savarankiškai rinkosi veiklas, bandė rungtyniauti, kas greičiau įveiks labirintą. Ypač visus sužavėjo veidrodžių labirintas. Vėliau lankėsi apverstame name.

Mokslo metų užbaigimo šventė

Gegužės 31 d. mokykloje vyko pradinių klasių mokinių mokslo metų užbaigimo šventė. Mokytojos Jolanta Viršulienė ir Jūratė Blažienė ketvirtokams pravedė paskutinę pamoką – egzaminą, ketvirtokai puikiai atliko užduotis. Mokyklos socialinė pedagogė laikinai einanti direktoriaus pareigas pasveikino ir įteikė ketvirtokams pradinio ugdymo pažymėjimus. Būrelio ,,Mažieji aktoriukai“ mokiniai pristatė muzikinį spektaklį ,,Tai bent tarakonas“. Mokyklos bendruomenė mokinius vaišino ką tik iškepta pica.

Išvyka po Rokiškio rajoną

Gegužės 30 dieną, 2-4 specialiosios ir A lavinamosios klasių mokiniai vyko į pažintinę – kultūrinę išvyką po Rokiškio rajoną. Mokiniai aplankė Moškėnų piliakalnį, gėrėjosi nuo jo atsiveriančiu gamtos vaizdu,  Panemunio skulptūrą ,,Angelas“. Toliau kelionę tęsė pro Čedasų miestelį, kur mokiniai susipažino su Čedasų bažnyčios istorija ir architektūra.

Išvyka į Zarasų rajoną Šlyninkos vandens malūną

Gegužės 24 d. 2-4 specialiosios ir A lavinamosios klasės mokiniai vyko į Zarasų rajoną Šlyninkos vandens malūną. Malūno šeimininkė pakvietė pasivaišinti iš ekologiškų grūdų bei miltų kepta duona ir blynais. Pristatė mokiniams edukacinę pamoką apie duonos kelią, kepimo paslaptis, senovinius žaidimus. Grįždami namo mokiniai aplankė Zarasų apžvalgos ratą, žaidimų aikštelę.

,,Širdys vilčiai plaka“

Tarptautinis XXII neįgaliųjų teatrų festivalis ,,Širdys vilčiai plaka“
Gegužės 17d. teatro būrelis ,,Mažieji aktoriukai“ (vadovė- mokytoja Jolanta Viršulienė) dalyvavo Panevėžio muzikiniame teatre, kur vyko XXII tarptautinis neįgaliųjų teatrų festivalis ,,Širdys vilčiai plaka“. Mūsų mokiniai parodė muzikinį spektaklį ,,Tai bent tarakonas“. Festivalyje dalyvavo Panevėžio, Tauragės, Pasvalio, Joniškio, Molėtų, Kauno, Kėdainių, Šiaulių, Rokiškio ir Rygos mokyklų teatrų kolektyvai. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir saldžios dovanos. Mokiniai pilni įspūdžių ir geros nuotaikos grįžo namo.

Svečiai iš Kėdainių specialiosios mokyklos

Svečiai iš Kėdainių specialiosios mokyklos
Gegužės 16d. mūsų mokykloje A lavinamojoje klasėje lankėsi 5 mokiniai ir mokytoja iš Kėdainių specialiosios mokyklos su kuriais dalyvaujame eTwining projekte. Mokiniai pasikeitė dovanėlėmis. Vaišinosi vaišėmis, dalinosi įspūdžiais . Paskui visi bendrai sudainavo eTwininingui skirtą dainą. Vaikams susitikimas labai patiko. Svečiai po viešėjimo mokykloje išvyko į Rokiškio dvarą ir į Nepriklausomybės aikštę. Susitikimas mokiniams paliko daug gerų įspūdžių

,,Saulės skraistė“

VII respublikinis specialiųjų ugdymo įstaigų mokinių teatrų festivalis ,,Saulės skraistė“
Gegužės 9d. teatro būrelis ,,Mažieji aktoriukai“ (vadovė- mokytoja Jolanta Viršulienė) dalyvavo Šiaulių ,,Ringuvos“ specialiojoje mokykloje, kur vyko VII respublikinis specialiųjų ugdymo įstaigų mokinių teatrų festivalis ,,Saulės skraistė“. Mūsų mokiniai parodė muzikinį spektaklį ,,Tai bent tarakonas“. Festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Šiaulių, Telšių, Radviliškio ir Rokiškio mokyklų. Po pasirodymų dalyviams vyko diskoteka. Tuo metu mokytojai dalinosi festivalio įspūdžiais, gerąja patirtimi. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir saldžios dovanos. Mokiniai pilni įspūdžių ir geros nuotaikos grįžo namo.

,,Atvirukas Mamai“

Gegužės 4 dieną koncertas ,,Atvirukas Mamai“ buvo skirtas mieloms Mamoms, Močiutėms, svečiams. Visi mokiniai dovanojo savo mamytėms meilę, dėmesį, šypsenas, gražius žodžius, skambias dainas ir nuotaikingus pasirodymus. Koncerto pabaigoje skambėjo bendra daina ,,Aš širdyje labai myliu savo mamą“. Šventę vedė mokytojos Jolanta Viršulienė ir Jūratė Blažienė.

,,DAROM 2018“

Balandžio 20 dieną, Rokiškio pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo visuotinėje akcijoje ,,DAROM 2018“. Dalis mokinių vyko tvarkyti teritorijos Rokiškio mieste, kiti tvarkėsi mokykloje: valė klases, koridorių sienas, langus, duris… Mokyklos kieme grėbė pernykščius lapus, rinko šiukšles bei medžių šakas… Džiugu, jog akcija ,,Darom“ tapo prasminga tradicija, kurioje aktyviai dalyvauja mūsų mokyklos bendruomenė.

„Margučiai per Rokiškį ritas…“

Atėjusio pavasario ir Šv. Velykų proga Rokiškyje buvo organizuojamas respublikinis konkursas „Margučiai per Rokiškį ritas…“. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai, kuriems margučius padėjo marginti mokytoja Jūratė Blažienė. Visi konkurso dalyviai gavo Rokiškio švietimo centro padėkas. 4 specialiosios klasės mokinio Šarūno Buivydo ir 3 specialiosios klasės mokinės Augustės Pipinytės darbai buvo pripažinti vieni iš geriausių. Jie apdovanoti diplomais ir rėmėjų dovanomis. Vaikai patyrė daug gerų emocijų ir labai džiaugėsi įvertinimu ir apdovanojimais.

Meškutis Benas

Balandžio 13 d. mokykloje apsilankė Meškutis Benas. Jis mokė vaikus kaip reikia valyti dantukus ir plauti
rankas. Kartu su Meškučiu Benu mokiniai dainavo, šoko, atliko žaismingus fizinius pratimus. Visiems labai
patiko žaisminga, kupina neišdildomų įspūdžių pamokėlė.

Atvirų durų dienoje

Balandžio 13 d. mokyklos socialinė pedagogė su mokiniais dalyvavo Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos organizuotoje atvirų durų dienoje.

,,Jau Šv. Velykos beldžias į duris“

Kovo 30 dieną vyko integruota pamoka ,,Jau Šv. Velykos beldžias į duris“. Pamoką vedė mokytojos Vaiva Dilbienė ir Danguolė Zilbergienė.
Vaikai buvo skatinami domėtis tradicine pavasario švente, gilinti žinias apie Šv. Velykas bei lietuvių liaudies papročius. Demonstruodami žingeidumą, kūrybiškumą vaikai ,,išmargino“- sudėliojo iš atskirų dalių- velykinį kiaušinį. Linksmi, tradiciniai Šv. Velykų žaidimai sudomino ir vaikus, ir mokytojus.

,,Veiksmo savaitė be patyčių 2018“

Kovo 19-23 dienomis ,,Veiksmo savaitė be patyčių 2018“ praūžė ir mūsų mokykloje. Mokyklos socialinė pedagogė organizavo užsiėmimus apie patyčias, kurių metu mokiniai dalinosi mintimis apie draugystės reikšmę, puoselėjimą ir prasmę. Mokiniai pynė draugystės apyrankes ir dovanojo draugams.

Respublikinis neįgaliųjų menų festivalis ,,Kai tu šalia“

Kovo 22 d. teatro būrelis ,,Mažieji aktoriukai“ (vadovė- mokytoja Jolanta Viršulienė) dalyvavo Pasvalio specialiojoje mokykloje, kur vyko respublikinis neįgaliųjų menų festivalis ,,Kai tu šalia“. Mūsų mokiniai parodė muzikinį spektaklį ,,Spalvotas vaiko pasaulis“. Po pasirodymų dalyviams vyko diskoteka. Tuo metu mokytojai dalinosi festivalio įspūdžiais, susipažino su mokykla. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir saldžios dovanos. Mokiniai pilni įspūdžių ir geros nuotaikos grįžo namo.

Kovo 11-oji

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena prasidėjo Lietuvos valstybės himnu. Vėliau mokiniai klausėsi „Linksmojo istoriko“ pasakojimo apie Valstybės gyvavimo svarbiausius laikotarpius. 5-6 specialiosios klasės mokiniai parodė kompoziciją „Piešiu Lietuvą“. Pamokos pabaigoje buvo įteikti apdovanojimai dailyraščio ir spalvinimo konkursų dalyviams. Dailyraščio konkurso nugalėtoju tapo Dainius K., spalvinimo konkurso – Smiltė V.

Amatų diena ,,100 darbų Lietuvai“

Kovo 3 dieną mokykloje vyko Amatų diena ,,100 darbų Lietuvai“. Mokiniai prisiminė tradicinius lietuvių liaudies amatus, dalyvavo viktorinoje ,,Ką žinai apie amatus?“. Aktyviausi buvo apdovanoti amatininkų darbais.
Vėliau klasėse įsikūrė įvairios Amatų dirbtuvėlės, kuriose buvo gaminami papuošalai, rišama knyga, kuriamas paveikslas, marginami kiaušiniai, iš medžio gaminamos gėlės, veikė Oliziukų dirbtuvėlės. Po užsiėmimų mokiniai pristatė savo darbus, pasidžiaugė draugų kūryba.

Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimas

Valstybės atkūrimo šventės išvakarėse mokykloje paminėjome atkurtos Lietuvos šimtmetį. Šventė
prasidėjo tautinės giesmės giedojimu, mokiniai prisiminė Lietuvos valstybingumo simbolius,
įdėmiai klausėsi mokytojos pasakojimo apie Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus .
Visus šventiškai nuteikė mokinių pasirodymas. Vėliau vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo
dailyraščio bei spalvinimo konkursuose, skirtuose Valstybės atkūrimo dienai.
1 – 4 specialiosios, A lavinamosios ir socialinių įgūdžių klasių mokiniai vyko į Panevėžio miesto
dailės galeriją, ten dalyvavo edukacinėje – kūrybinėje programoje ,,Tautinės spalvos ant keraminės
plytelės“. Vaikai sužinojo tautinės vėliavos istoriją, spalvų reikšmes bei jų interpretavimą lietuvių
šiuolaikinės keramikos kūriniuose. Kūrybinio užsiėmimo metu tapė trispalvę abstrakciją ant
keraminės plytelės. Vėliau apžiūrėjo dailės galerijoje eksponuojamus kūrinius.
 

 

Šv. Valentino diena

Šv. Valentino diena – tai gėrio, šypsenų, meilės laiškelių ir širdelių diena. Šia proga mokiniai vieni kitus maloniai sveikino ir įteikinėjo Meilės dienos simbolį – širdeles. Visą savaitę mokykloje veikė paštas ,,Mano širdelė Tau“ . Valentino dieną laiškanešiai išdalino siųstus laiškelius adresatams, taip nudžiugindami ir mokinius, ir mokytojus.

Užgavėnių tradicijas prisimenant…

Vasario 13 –osios rytą mokykloje šėlo persirengėliai. Krėsdami išdaigas, jie kvietė mokinius į salę. Čia visi kartu prisiminė Užgavėnių papročius, valgius, aptarė kaukes, pagrindinius Užgavėnių personažus. Po to visi, linksminami persirengėlių, mokyklos valgykloje vaišinosi Užgavėnių blynais.
5-6 specialiosios klasės mokiniai Užgavėnių šėlsmą pratęsė Rokiškio krašto muziejaus organizuotose Užgavėnėse. Čia dalyvavo įvairiose rungtyse, laimėjo kvietimą į edukacinį užsiėmimą „Apyrankių gamyba Lietuvai – 100“.

Dėlionių čempionatas

Sausio 24 d. mūsų mokyklos mokiniai Renatas P., Sandra J., Smiltė V. Ir Laura Marija S. dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados dėlionių čempionate Joniškyje. Šis čempionatas surengtas pirmą kartą Lietuvoje. Čempionate dalyvavo 11 komandų iš visos Lietuvos. Dalyviai buvo suskirstyti į A,B,C, D grupes. Susumavus rezultatus, pagal sudėliotų dėlionių skaičių ir laiką, mūsų mokyklos mokiniai pateko į A grupę, kur iškovojo garbingą trečiąją vietą. Dalyviai apdovanoti medaliais.

„Mimė ir išminties knyga“

Sausio 15 d. į mokyklą buvo atvykęs Drakoniuko teatras. Mokiniai žiūrėjo spektaklį „Mimė ir išminties knyga“. Mimė vaikams padėjo suvokti, kad svarbiausia – pasitikėjimas, atleidimas bei tikėjimas kito gerumu net tada, kai patikėti atrodo neįmanoma. Svarbu tik didelis noras ir atvira širdis.

Sausio 13

Sausio 12 d. vyko integruota pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai. Mokiniai kartu su mokytojais prisiminė 1991 m. sausio 13-osios įvykius. Pagerbdami žuvusiuosius už mūsų laisvę, uždegė žvakutes, iš popierinių rankučių suklijavo trispalvę.
Po to lauke iš žvakučių išdėliojo žodį LAISVĖ ir papuošė neužmirštuolių žiedais.

,,Grybų karas“

Sausio 10 d .mokykloje svečiavosi Pandėlio pradinės mokyklos 3 klasės teatro studija ,,Grybas“ (vadovė -mokytoja Renata Kiburienė). Jie parodė spektaklį ,,Grybų karas“. Nuotaikingas spektaklis praskaidrino mokinių nuotaiką ir suteikė teigiamų emocijų.

Savanorystė Maisto banke

Rokiškio pagrindinės mokyklos mokiniai džiaugiasi galėję prisidėti prie Maisto banko veiklos ir Adventinį laikotarpį įprasminti gerais darbais. Gruodžio 20, 21 dienomis mokiniai savanoriai ne tik padėjo dalinti maisto produktus, bet ir nukasė sniegą prie Maisto banko sandėlio.

Adventinis rytmetys

Gruodžio 21 d. mokykloje vyko Adventinis rytmetys ,,Kūčių valgiai“. Mokytojos supažindino mokinius su tradiciniais Kūčių valgiais, padengė stalą Kūčių vakarienei. Po to mokiniai dekoravo šventinius meduoliukus, jiems padėjo J.Tumo – Vaižganto Romuvos skyriaus gimnazistai.

Kalėdų belaukiant

A lavinamosios ir 2- 4 specialiosios klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis papuošė eglutę.

Gruodžio 15 d. visi rinkosi į aktų salę. Mokiniai gėrėjosi Lietuvos miestų papuoštomis eglėmis, pasidžiaugė, kad pirmoji eglė šiemet buvo įžiebta Rokiškyje. Pagal mokyklos tradiciją, mūsų eglutę įžiebė vyresnieji mokiniai. Šiemet ši garbė teko 10 specialiosios klasės mokinei Ingai ir 9 specialiosios klasės mokiniui Edgarui.


Pamokų laikas

0. 8.00 – 8.45
1. 9.00 – 9.45

2. 9.55 – 10.40

3. 11.00 – 11.45

4. 11.55 – 12.40
5. 12.50 – 13.35
6. 13.55 – 14.40
7. 14.50 – 15.35

 

Nuorodos